img 03/08/2023

За лаштунками педагогічної кухні: один день з життя викладача

Сьогодні на власному прикладі хочу розповісти вам трохи про те, чим саме займаємося ми - викладачі англійської в школі English-Up та яка у нас щоденна робоча "рутина".

Почну з того, що для кожного студента я заводжу файл для планів уроків та всієї інформації по його курсу. Це дає мені можливість завжди пам'ятати, що ми проходимо, де ми зупинилися, що було домашнім завданням, а також зберігати всі додаткові вправи, які я створюю індивідуально для кожного. Відповідно перед кожним уроком я вношу в нього зміни, прописуючи новий план.

Дуже важливо для викладача отримати домашнє завдання студента до наступного уроку. Це дає можливість побачити, як закріплений матеріал, пройдений на останньому уроці, з чим, можливо, є труднощі. Тобто це служить основою підготовки наступного плану.

Кожний урок - це як ланка одного ланцюга, і всі уроки-ланки пов'язані між собою. Якщо ми не будемо пов'язувати матеріал уроків між собою, пропонуючи щоразу щось нове, жоден студент нічого не запам'ятає.

Перевіривши домашнє завдання, я починаю обдумувати все, що хочу виконати на уроці сьогодні.

Урок я намагаюся завжди починати з "розминки", warm-up, яка дає можливість привнести в урок щось нове, відірване від загальної теми або ж навпаки повторити матеріал у цікавій формі. 

Дуже часто, особливо зі студентами вищого рівня, ми дивимося цікаві відео та обговорюємо їх. Я обов'язково вибираю найцікавішу і необхіднішу лексику з роликів, ми опрацьовуємо  її, а потім включаю в Revisions на наступних уроках та тестах.

Я переглядаю десятки відео на англійській кожного дня, підбираючи потрібні мені за темами та рівнями. Це неадаптовані, звичайні ролики з YouTube - інтерв'ю із  зірками, канал TED, різноманітні позванальні ролики тощо. Також іноді я роблю відеонарізки з фільмів та мультфільмів для різних вправ та квізів.

Для тих студентів, хто ще не дуже добре сприймає мову на слух, мені потрібно до уроку підготувати "робочий листок" - worksheet, з новими словами та виразами, питаннями та іншим функціоналом. 

Крім відео я регулярно читаю статті з різних газет та журналів на англійській, бо робота за підручником - це чудово, але коли студенти вже на достатньому рівні, чому б не піти далі? У кожного свої інтереси, тому я обробляю багато різної інформації - статті про подорожі, науку, медицину, психологію, технології, художню літературу.

З одного боку моя задача - знайти те, що буде цікавим моєму студенту, але з іншого - я хочу, щоб він міг говорити не тільки про те, що добре знає, а про що завгодно. Тому я вибираю дуже різні теми для обговорення.

Підручники, які я використовую регулярно, я вже вивчила від корки до корки. Тому мені достатньо кинути оком на сторінки певного розділу, щоб пригадати тему, обговорення тощо.

Але я завжди вигадую щось нове до цієї теми. В результаті я маю багато папок з додатковими завданнями, які в суті є ще одним унікальним робочим зошитом (workbook).

Коли студент надсилає мені домашнє завдання, я завжди перевіряю його перед уроком. В залежності від помилок я вирішую, як з ними поводитися. На деякі я сама вказую студенту, коментую, деякі не називаю, просто вказу, на яке речення або відповідь потрібно звернути увагу та студент сам виправляю помилку. Якщо студент виконує завдання в онлайн-файлі, я маю доступ до його редагування і можу залишити коментарі безпосередньо там. Це дає студенту можливість зробити аналіз помилок ще до уроку. 

Під час навчання нових викладачів я завжди говорю, що домашнє завдання краще вписувати в план завчасно та надсилати студенту наприкінці уроку. Але я далеко не завжди так роблю сама. Буває, коли урок йде не за планом, щось виявилось складніше, ніж я очікувала або я просто хочу зробити акцент на щось конкретне. У такому випадку я готую завдання самостійно, враховуючи індивідуальні особливості студента.

Інша робота, яку я регулярно роблю - це готую список речень на українській або російській  для закріплення нової лексики чи граматики. 

Також до моїх обов'язків входить завжди бути в гарному настрої, випромінювати позитив, мотивувати студента, нагадувати, чому він вже успішно навчився, підказувати йому, як вдосконалити слабкі сторони, як полегшити найскладніше, як краще слухати або дивитися щось на англійській мові, якими способами можна запам'ятовувати інформацію тощо.

Як бачите, навіть один день з життя викладача англійської - це багато різних дій та занять. Звісно, далеко не всі викладачі роблять все це.

Це моя історія, а також історія моєї команди викладачів, які працюють зі мною: історія людей, які живуть своєю улюбленою справою, які не стоять на місці і намагаються зробити все можливе, щоб студенти бачили найкращі результати якнайшвидше.

Тобі потрібен найкращий викладач англійської? Не роздумуй, звертайся! 

arrow-up